Z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Dzieci pięknie wyśpiewały słowa piosenki:

Co to jest niepodległość

Teraz wiem już na pewno

Każde dziecko dziś woła

To polski dom polska szkoła…

Zabrzmiały też słowa „Roty” i innych patriotycznych pieśni. Uczennice z klasy 8. recytowały wiersze wielkich romantyków m.in. Norwida. Wszystko to przeplecione było gawędą na temat wydarzeń z historii XIX w. Młodzież przygotowały panie: Jadwiga Czerwińska, Marta Łukasiewicz i Edyta Leszczyńska.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości na maszt przed szkołą uroczyście wciągnięto flagę. Mimo deszczu uczniowie i pracownicy szkoły zgromadzili się na placu przed głównym wejściem, by odśpiewać hymn państwowy.

Maszt szkoła otrzymała w darze od Prezydenta RP, Andrzeja Dudy.

Tego dnia panowała naprawdę uroczysta atmosfera. Uczniowie niektórych klas nosili biało-czerwone przypinki serduszka i kotyliony.

zdjęcia Elżbieta Oleksy

Kategorie: Aktualności

Skip to content