W dniu 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to dzień, który upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława II Augusta, a realizowanej przez Sejm Rozbiorowy właśnie w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nazywamy Dniem Nauczyciela.

W naszej szkole spotkaliśmy się 15 października, aby wspólnie podziękować nauczycielom, pedagogom, psychologom oraz wszystkim pracownikom szkół za ich zaangażowanie, troskę o wychowanie młodych pokoleń.

Przybyłych gości powitała Pani Emilia Kowalczyk-Rumak – dyrektor Zespołu Szkolnego w Cegłowie. Następnie głos zabrali – zastępca wójta Dariusz Uchman i Mirosław Walas – Wiceprzewodniczący Rady Gminy, którzy uhonorowali trzy niezwykłe kobiety – Panią Emilię Kowalczyk – Rumak – dyrektor Zespołu Szkolnego w Cegłowie, Panią Iwonę Grzegorczyk – kierownik Filii w Piasecznie Zespołu Szkolnego w Cegłowie oraz Panią Annę Śpiewak – Bartnicką – dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiciejowie – za pasję, inspiracje i entuzjazm w tworzeniu jak najlepszej jakości edukacji pracy szkół i placówek oświatowych w naszej gminie.

Uhonorowano również Panią Zofię Wójcik nauczyciela Zespołu Szkolnego w Cegłowie w podziękowaniu za wile lat pracy zawodowej i promowanie idei samorządności wśród młodego pokolenia.

Wkrótce potem głos zabrała Pani Emilia Kowalczyk-Rumak, która wręczyła dyplomy pracownikom Zespołu Szkolnego w Cegłowie, których praca, zaangażowanie i pasja wyróżniały się na tle innych.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez Panią Elżbietę Oleksy oraz Panią Martę Łukasiewicz. Uczniowie klasy 2a przedstawili przepiękny występ artystyczny. Potem na akordeonie zagrała Krystyna Bereda, uczennica klasy 2a. Wystąpiła również jej siostra Gabriela Bereda, uczennica klasy 5b, zagrała dwa utwory na wiolonczeli. Piosenki dedykowane zaśpiewali: Liliana Poncyliusz, Oliwia Gałązka, Oliwia Floriańczyk i Jakub Dorosz, uczniowie klasy 5a oraz Hanna Jakubiak i Dominika Urbanek, uczennice klasy 6a.

Kategorie: Aktualności

Skip to content