Czytanie w bibliotece
Cykliczne spotkania dla dzieci z oddziałów 0 oraz przebywających w świetlicy. W ramach zajęć czytane są różnorodne teksty związane z tygodniowym tematem z rozkładu materiału i planu pracy. Poza kontaktem z książkami dzieci biorą udział w zabawach, które aktywizują je w sferze zapamiętywania, spostrzegawczości, słuchania, czytania oraz koordynacji ruchowej.
Słucham, myślę, czuję
Spotkania z mądrymi bajkami, w których autorzy podjęli tematykę uczuć i wartości. Celem spotkań opartych na słuchaniu czytanego tekstu, wzbogaconego dodatkowymi zadaniami, jest kształtowanie u dzieci rozumienia i naśladowania pozytywnych zachowań.
W Polskę idziemy…
Książkowe spotkania z regionami Polski jako uzupełnienie innowacji świetlicowej. W ramach zajęć zapoznanie z legendami i baśniami, a także łamigłówki usprawniające myślenie i umiejętności oraz wzbogacające wiedzę o poszczególnych częściach kraju.
Biblioteczny kalendarz
Codzienne wystawki książek związane z tradycyjnymi uroczystościami kalendarzowymi oraz nietypowymi świętami i „dniami”.
Język polski nie jest mi obcy
Comiesięczne quizy i inne łamigłówki zamieszczane w kursie Biblioteka na Moodle. Pytania i zadania ukierunkowane na ortografię, poprawność językową, wzbogacanie słownictwa, mają na celu przybliżenie naszego języka ojczystego.
Prezentacje z opracowaniami pisemnych form wypowiedzi w kursie Biblioteka na Moodle. W poprzednim roku szkolnym opublikowane zostały Opowiadanie i Rozprawka. W bieżącym roku dołączone będą Charakterystyka, Ogłoszenie i Zaproszenie.