Czary mary, czary mary, czary mary,

hu,hu,hu.
Hokus pokus,ksz,ksz.

Abra- kadabra, abra-kadabra,bęc.
Hokus pokus, czary mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary!”

Tymi słowami uczniowie klasy 5c z Zespołu Szkolnego w Cegłowie rozpoczęli wieczór andrzejkowy. Wszyscy w sposób wyjątkowy przygotowali się do tego magicznego spotkania. Wychowawczynie przebrane w urokliwe wróżki sprawiły, że uczniowie 5c przenieśli się w krainę czarów i wróżb. Poprzez zabawę mieli również okazję przybliżyć się do tradycji i obrzędów ludowych. Przy świetle świec, gdy magia zaczęła unosić się w powietrzu rozpoczęto ekscytujący wieczór wróżb i zabaw. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii, „magiczne liczby”, „wędrówka butów”, gwiezdne horoskopy itp. Uczniowie 5c wspólnie z wychowawczyniami przepowiadali swoją przyszłość. Każdy miał szansę odkryć, co przyniesie mu los, biorąc aktywnie udział w licznych andrzejkowych wróżbach. Nie mogło zabraknąć również wspólnej zabawy i uczty.
Spotkanie dobiegło końca, a uczniowie wraz z rodzicami wrócili do swoich domów i będą jeszcze długo rozpamiętywać przepowiednie, które przyniósł im wspaniały andrzejkowy wieczór w szkole.

Kategorie: Aktualności

Skip to content