Żywa lekcja biologii

05 maja 2017

- Karol Sieńkowski -

25 kwietnia 2017r. odbyła się w naszej szkole „Żywa lekcja biologii o gadach”. Uczestniczyli w niej uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum oraz klasy piąte i szóste szkoły podstawowej.   Dzięki tym zajęciom uczniowie mieli okazję poznać różne gatunki węży, ich budowę i sposób funkcjonowania w środowisku. Dowiedzieli się również, ze wszystkie gady w Polsce są pod całkowitą ochroną. Wszyscy  aktywnie uczestniczyli w nieco innej niż zwykle lekcji biologii. Zajęcia momentami budziły wśród jej uczestników wiele emocji np. kiedy prowadzący prezentował różne gatunki węży. Szczególnie jeden wywołał głośne ach!…….  Był to Pyton Królewski, wąż dusiciel o krępej, masywnej budowie ciała, w przekroju nieco

trójkątny. Ubarwienie żółto-brązowe, a na nim czarne lub ciemnobrązowe cętki otoczone często prawie białymi obwódkami. Spód ciała biały lub kremowy z czarnymi plamkami. Długość ciała – zwykle ok. 120-150 cm. Ciekawym faktem jest to, że w razie zagrożenia często zwija się w “kłębek”, czemu zawdzięcza swoją anglojęzyczną nazwę – Ball Python.
Na lekcji  było wiele żywych okazów węży(większych  i mniejszych), ale wszystkie budziły duży strach i respekt wśród uczestników spotkania. Najodważniejsi mogli przeżyć indywidualnie bliskie spotkanie z wężem, wziąć go we własne ręce, na szyję  lub po prostu poczuć dotykając. Chętnych było niewielu, ale znalazło się kilku śmiałków, którzy tego dokonali, uczestnicząc w odważnej sesji zdjęciowej z najciekawszymi okazami węży Obejrzyjcie galerię, a przekonacie się sami! Żywą lekcję biologii zorganizowała nauczycielka biologii p. Beata Walas.

Autor: Beata Walas

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close