Zwiedzamy Jednostkę Wojskową i lotnisko …

Dorota Kupska    23 października 2018

W dniu 19 października 2018 r. w ramach realizacji innowacji pedagogicznych “Z historią za pan brat” i “Bezpieczni” pojechaliśmy na wycieczkę w okolice Mińska Mazowieckiego. Głównymi punktami na mapie naszej wycieczki była 23. Baza Lotnictwa Taktycznego oraz lotnisko w Janowie.

W koszarach obejrzeliśmy Salę Tradycji. Znajdują się tam cenne eksponaty związane z powstaniem bazy lotniczej. Kustosz wystawy zapoznał nas z ciekawostkami historycznymi nt. sił powietrznych, różnorodnych strojów pilotów, czy zmieniającego się sprzętu na przestrzeni wieków. Następnie zwiedziliśmy lotnisko, zobaczyliśmy na jakie rewiry jest ono podzielone, wiemy jak wygląda hangar, pas startowy. Największą atrakcją było oglądanie bojowego samolotu odrzutowego z bliska. Każda grupa ma wspólne zdjęcie wykonane na tle samolotu. Ostatnim punktem wycieczki było spotkanie ze strażakami z Grupy Ratownictwa Lotniskowego. Wspólnie obejrzeliśmy strój strażaka, wyposażenie specjalistycznego wozu w potrzebny sprzęt.

Serdecznie dziękujemy pracownikom 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, pracownikom lotniska w Janowie, strażakom za poświęcony czas, miłą atmosferę i udaną zabawę.