ZS w Cegłowie na Politechnice Warszawskiej

Karol Sieńkowski    16 września 2016

W ramach 6 Forum Matematyków Polskich, 15 września 2016 roku w godzinach 9.00-17.00 Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej,  organizowany był Dzień Popularyzacji Matematyki. Tego dnia, w gmachu Wydziału MiNI Politechniki Warszawskiej przy ulicy Koszykowej 75 można było wziąć udział w wykładach, warsztatach, pokazach, a także obejrzeć wystawy i filmy o tematyce matematycznej. Wydarzenie to adresowane było do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, nauczycieli oraz wszystkich pasjonatów matematyki.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. 3b gimnazjum: Maciej Grudzień, Filip Kosmalla i Wojciech Mistewicz, którzy prowadzili na stoisku zajęcia z programowania robotów oraz łamigłówek matematycznych. Dodatkowo nauczyciele Magdalena Sujak i Karol Sieńkowski wspomagani przez studentkę siedleckiej uczelni Olgę Moreń poprowadzili warsztaty z obliczeń na japońskim liczydle.

Nasi uczniowie skorzystali też z bogatej oferty warsztatowej i wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik.