Znowu goście z zagranicy :)

Elżbieta Rawska    1 października 2018

Dzisiaj rano czekała na naszych uczniów niespodzianka na lekcjach języka angielskiego 🙂 Merieme z Algierii i Zakir z Turcji to wolontariusze międzynarodowej organizacji AIESEC, zrzeszającej młodych, aktywnych ludzi z całego świata, którzy podróżują po świecie , między innymi po to, by docierać do takich szkół, jak nasza i pokazywać dzieciom i młodzieży, takiej jak nasza, że mogą spełniać swoje marzenia, że świat stoi przed nimi otworem, że wszyscy jesteśmy do siebie podobni, że kolor skóry, język, wyznawana religia nie czynią nas lepszym lub gorszym, ale INNYM, CIEKAWYM, WSPANIAŁYM I GODNYM SZACUNKU CZŁOWIEKIEM…Opowiadają nam o swoich krajach, historii, geografii, kulturze w sposób, który przybliża nam te, do niedawna obce nacje. Władająca kilkoma językami Merieme pokazuje, jak znajomość języków obcych zaciera granice i pozwala spełniać marzenia 🙂 ” Dla chcącego nie ma nic trudnego” 🙂 = ‘If there is a will, there is a way” 😉 . I jeszcze jedno przesłanie na dziś dla naszych uczniów i nie tylko : )  “Remember, the sky is the limit 🙂 “. A oto relacja z pierwszych spotkań : kl.4a, 4b, 5b, 7ab, 8ab.