Zimowe półkolonie w szkole.

swietlica    19 stycznia 2018

A w zimowym czasie

Jest przyjemna pora,

To ferie zimowe

I zabawa spora.”

Ferie zimowe to czas, na który czekają i mali i duzi. Każdy ma swój sposób na spędzenie go mile i przyjemnie. Niektórzy z nas wyjechali w góry, inni nad morze. Natomiast ci, którzy zostali, mieli szansę spędzić pierwszy tydzień ferii ze swoimi kolegami i koleżankami na szkolnych półkoloniach. Był to czas pełen uśmiechu, kreatywnej zabawy i niezapomnianych wrażeń. A wszystko za sprawą takich zajęć jak: „Disco party z karaoke”, zabawy ruchowe z „Muzyką świata”, „Zimowe czary”, „Świat muzyką malowany” czy „Zabawy z wyobraźnią”, podczas których rozwijaliśmy nasze talenty artystyczne, wyobraźnię i pomysłowość. Pamiętając o zbliżającym się Dniu Babci i Dziadka wykonaliśmy wazoniki z gliny, które wyszły nam pięknie. Każdy był inny i niepowtarzalny  🙂

Dużo zabawy mieliśmy podczas warsztatów chemiczno – fizycznych tworząc „Bomby w kąpieli”. O tym, że ruch to zdrowie, przypomnieliśmy sobie podczas licznych gier i zabaw sportowych na sali gimnastycznej.

Nie zabrakło nam także smacznego akcentu przyjemności feryjnych – niezapomnianego Chocolate Fondue.

Ferie to czas przyjemności i czasu wolnego, ale musimy stale mieć na uwadze przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, o których przypomniał nam strażak Państwowej Straży Pożarnej z Mińska Mazowieckiego, pan Marcin Wojtaszczyk.

Nasze szkolne ferie zakończyliśmy wyjazdem do siedleckiego kina Helios na wzruszający i pełen humoru film animowany pt. „Fernando”. Po filmie wstąpiliśmy do McDonald’s na „małe co nieco”.

Wszystko co dobre, szybko się kończy 🙁 Tak samo i ferie…., ale przecież niedługo będą wakacje 😉