Ziemniak w niejednej odsłonie

09 października 2017

- Iwona Grzegorczyk -

W dniu 5.10.2017 r. dzieci z Zespołu Szkolnego w Cegłowie Filii w Piasecznie miały możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych w ramach innowacji ,,Bliżej nas” , obejmującej treści edukacji regionalnej. Tego dnia obchodziliśmy  Święto ziemniaka. Towarzyszyli nam rodzice oraz przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich w Piasecznie – Teresa Paćko. Przedszkolaki w krótkim przedstawieniu przygotowanym przez starsze koleżanki z klasy III poznały ,,historię” ziemniaka. Dowiedziały się i obejrzały jak wyglądał jego ,,przodek”  czyli batat. Następnie wykorzystały ziemniaki jako materiał do tworzenia ,,Ziemniaczanych cudaków”. Swobodnej twórczości dzieci pomagali trochę rodzice. Wszyscy podziwialiśmy Franka i Elę – ziemniaczaną parę , która została wykonana przez  p. Teresę Paćko.  Dzieci mogły być  dumne ze swych wytworów, tym bardziej, że trafiły one na wystawkę prac.                                                                                                          Kapryśna jesienna aura nie pozwoliła nam na realizację  kulinarnej części zajęć w plenerze, ale przyrządziliśmy sałatkę ziemniaczaną, którą mogli degustować również rodzice.  Zaplanowane ognisko musieliśmy odłożyć , oczekując na korzystniejsze warunki pogodowe. Pomimo tych niedogodności humory nas nie opuszczały. Dziękujemy za udział w zajęciach.

 

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close