Zespół Szkolny w Cegłowie na XVII Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach

Karol Sieńkowski    17 grudnia 2015

16 października 2015 odbył się w Siedlcach XVII Festiwal Nauki i Sztuki. Już po raz drugi nauczyciele naszej szkoły włączyli się w przygotowanie programu dla odwiedzajacych festiwalowe atrakcje. Mogliśmy zaoferować niepowtarzalne i atrakcyjne zajęcia, co potwierdził fakt, że w ciągu tygodnia limit wolnych miejsc na nasze zajęcia został wyczerpany. W tym roku zaproponowaliśmy 2 spotkania warsztatowe:

  1. Podstawy obliczeń na sorobanie – warsztaty poprowadziła Elżbieta Oleksy.
  2. Programowanie robotów – warsztaty poprowadził Karol Sieńkowski wspierany przez studentkę 2 roku matematyki na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym w Siedklcach, Olgę Moreń.

W warsztatach poprowadzonych przez Cegłowskich nauczycieli wzięło udział ok. 160 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Serdecznie dziękujemy panu dr Ryszardowi Kowalskiemu, pomysłodawcy i głównemu organizatorowi festiwalu za umożliwienie podzielenia się naszym doświadczeniem z innymi; panu dr Markowi Siłuszykowi i pani Paulinie Czubaj za pomoc w organizacji zajęć warsztatowych.