Zespół Szkolny w Cegłowie na siedleckim festiwalu nauki

Karol Sieńkowski    22 października 2016

21 października w ramach XVIII Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbywa się w Siedlcach nasza szkoła zaprezentowała bogatą ofertę zajęć warsztatowych dla festiwalowych gości. Przeprowadziliśmy dla grup szkolnych z różnych miejscowości 3 warsztaty. Z naszych zajęć skorzystało ok. 150 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów.
Pani Magdalena Sujak poprowadziła warsztaty z obliczeń na sorobanie.
Pani Mariola Olejnik wspomagana przez uczniów Łukasza Kozłowskiego i Kacpra Choromańskiego poprowadziła warsztaty z japońskiej zabawki kendamy.
Uczniowie gimnazjum: Monika Bogusz, Aleksandra Bąk, Maciej Grudzień, Wojciech Mistewicz, Filip Kosmalla i Jakub Staniszewski poprowadzili pod kierunkiem pana Karola Sieńkowskiego w dwóch salach komputerowych zajęcia z programowania robotów.

Występ naszej szkoły okazał się dużym sukcesem. Lokalne media przeprowadziły z nauczycielami i uczniami wywiady, w których opowiedzieliśmy o prowadzonych zajęciach i naszej szkole.