Zespół Szkolny w Cegłowie na Festiwalu Kultury Japońskiej

Karol Sieńkowski    23 grudnia 2015

20 września 2015 roku w Służewskim Domu Kultury odbywało się jedno z największych wydarzeń w Polsce poświęconych kulturze japońskiej. Okazję do prezentacji miały firmy oferujace artykuły pochodzące z Japonii. Uczestnicy mięli możliwość poznania bogatej kultury i tradycji tego kraju, mogli udział w warsztatach origami, budowy latawców, kaligrafi. Można było obejrzeć bogatą cereminię parzenia herbaty. Wśród różnych stoisk tematycznych jedno poświęcone było japońskiemu liczydłu. Przygotowane zostało przy współpracy z Zespołem Skzolnym w Cegłowie. W tajniki liczydła wprowadzali goście z Japonii: p. Kenichi Ishido, p. Miki Tsushima i p. Natusho Sugiyama. Naszą szkołę reprezentował p. Karol Sieńkowski. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, odwiedziło je niemal 300 osób. Często wypytywano o naszą szkołę, która powoli zaczyna być utożsamiana z nauką obliczeń na sorobanie. Kilku nauczycieli wyraziło chęć przyjazdu do Cegłowa i przyjrzenia się jak w praktyce używa się japońskiego liczydła.