Zespół Szkolny w Cegłowie na Festiwalu Kultury Japońskiej

23 grudnia 2015

- Karol Sieńkowski -

20 września 2015 roku w Służewskim Domu Kultury odbywało się jedno z największych wydarzeń w Polsce poświęconych kulturze japońskiej. Okazję do prezentacji miały firmy oferujace artykuły pochodzące z Japonii. Uczestnicy mięli możliwość poznania bogatej kultury i tradycji tego kraju, mogli udział w warsztatach origami, budowy latawców, kaligrafi. Można było obejrzeć bogatą cereminię parzenia herbaty. Wśród różnych stoisk tematycznych jedno poświęcone było japońskiemu liczydłu. Przygotowane zostało przy współpracy z Zespołem Skzolnym w Cegłowie. W tajniki liczydła wprowadzali goście z Japonii: p. Kenichi Ishido, p. Miki Tsushima i p. Natusho Sugiyama. Naszą szkołę reprezentował p. Karol Sieńkowski. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, odwiedziło je niemal 300 osób. Często wypytywano o naszą szkołę, która powoli zaczyna być utożsamiana z nauką obliczeń na sorobanie. Kilku nauczycieli wyraziło chęć przyjazdu do Cegłowa i przyjrzenia się jak w praktyce używa się japońskiego liczydła.

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close