Zespół Szkolny w Cegłowie na Dniu Otwartym w Krakowie

23 kwietnia 2018

- Mariola Olejnik -

W dniu 21 kwietnia 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie odbywał się “Dzień otwarty”.
Na zaproszenie Dyrektora liceum, Pana mgr. inż. Jacka Kaczora wzięli w nim udział przedstawiciele Zespołu Szkolnego w Cegłowie. Mazowiecką placówkę reprezentował Pan mgr Karol Sieńkowski, wicedyrektor szkoły.

I Liceum w Krakowie, tzw. “Nowodworek”, to najstarsza w Polsce szkoła średnia, nieprzerwanie działająca od 1588 roku. Jest to jednocześnie szkoła znajdująca się w grupie najbardziej elitarnych szkół średnich w Polsce, w 2017 roku po raz piąty została odznaczona tytułem “Złotej szkoły”. Hasłem tego prestiżowego liceum jest łacińska sentencja: „Semper in altum” (Zawsze w zwyż). W szkole, oprócz języków nowożytnych, uczniowie uczą się także języka łacińskiego i greckiego, corocznie osiągając sukcesy na olimpiadach językowych.

To jedyne w Krakowie liceum, w którym działa „Koło Przyjaciół Japonii”. W ramach zajęć tego Koła , Pan mgr Karol Sieńkowski, poprowadził warsztaty liczenia na sorobanie i zaprezentował liczydło odwiedzającym szkołę gimnazjalistom.

Dziękujemy Panu mgr. inż. Jackowi Kaczorowi – dyrektorowi szkoły oraz Pani mgr inż. Monice Skucińskiej – wicedyrektor za zaproszenie i życzliwe przyjęcie.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close