Zespół Szkolny w Cegłowie na Dniu Otwartym w Krakowie

Mariola Olejnik    23 kwietnia 2018

W dniu 21 kwietnia 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie odbywał się “Dzień otwarty”.
Na zaproszenie Dyrektora liceum, Pana mgr. inż. Jacka Kaczora wzięli w nim udział przedstawiciele Zespołu Szkolnego w Cegłowie. Mazowiecką placówkę reprezentował Pan mgr Karol Sieńkowski, wicedyrektor szkoły.

I Liceum w Krakowie, tzw. “Nowodworek”, to najstarsza w Polsce szkoła średnia, nieprzerwanie działająca od 1588 roku. Jest to jednocześnie szkoła znajdująca się w grupie najbardziej elitarnych szkół średnich w Polsce, w 2017 roku po raz piąty została odznaczona tytułem “Złotej szkoły”. Hasłem tego prestiżowego liceum jest łacińska sentencja: „Semper in altum” (Zawsze w zwyż). W szkole, oprócz języków nowożytnych, uczniowie uczą się także języka łacińskiego i greckiego, corocznie osiągając sukcesy na olimpiadach językowych.

To jedyne w Krakowie liceum, w którym działa „Koło Przyjaciół Japonii”. W ramach zajęć tego Koła , Pan mgr Karol Sieńkowski, poprowadził warsztaty liczenia na sorobanie i zaprezentował liczydło odwiedzającym szkołę gimnazjalistom.

Dziękujemy Panu mgr. inż. Jackowi Kaczorowi – dyrektorowi szkoły oraz Pani mgr inż. Monice Skucińskiej – wicedyrektor za zaproszenie i życzliwe przyjęcie.