Zerówkowicze na wyższej uczelni

Aneta Zadunajska    3 czerwca 2019

W czwartek 23.05.2019r. dzieci z grup zerowych naszego przedszkola już po raz piąty wzięły udział w konkursie matematycznym „Żyrafka” organizowanym przez Wydział Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach. Tym razem reprezentowali nas Marysia i Kacper z 0b oraz Olek z 0a, którzy dzielnie zmierzyli się z matematycznymi wyzwaniami. Ich wysiłki zostały nagrodzone 30.05.2019r. podczas uroczystego podsumowania konkursu, kiedy to otrzymali dyplomy i upominki. Po uroczystości wręczenia nagród dzieci wzięły udział w pokazie liczenia na chińskim liczydle – sorobanie, który prowadził Pan Karol Sieńkowski. Liczenie na tym nietypowym liczydle bardzo ich zainteresowało, co może przyczyni się do rozwijania tych zdolności w przyszłości. Kto wie? 😉