Zerowiaki owocowe dzieciaki

Ola Pernach    6 października 2017

         Obecność owoców w diecie dzieci każdego dnia jest konieczna. Ważne jest ukształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. To czego dzieci nauczą się w domu, w przedszkolu stanie się ich nawykiem w życiu dorosłym i będzie korzystnie wpływało na ich zdrowie.
         Celem projektu edukacyjnego Jesień w sadzie w grupie “0b”  było pokazanie dzieciom, że owoce są niezbędne w ich diecie jako źródło cennych witamin, błonnika pokarmowego i składników mineralnych. Chcemy przekonać dzieci, że jedzenie owoców nie musi być nudne, a posiłki przygotowane w oparciu o owoce – bardzo smaczne.

        Podczas realizacji projektu edukacyjnego wybraliśmy się na wycieczkę pieszą do pobliskiego sadu. Dzieci miały okazję poznać budowę, kształt owoców, a za pomocą zmysłu smaku i dotyku rozpoznawały je. Największą radość sprawiło dzieciom wspólne przygotowanie sałatki owocowej.