Zerowiaki owocowe dzieciaki

06 października 2017

- Ola Pernach -

         Obecność owoców w diecie dzieci każdego dnia jest konieczna. Ważne jest ukształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. To czego dzieci nauczą się w domu, w przedszkolu stanie się ich nawykiem w życiu dorosłym i będzie korzystnie wpływało na ich zdrowie.
         Celem projektu edukacyjnego Jesień w sadzie w grupie “0b”  było pokazanie dzieciom, że owoce są niezbędne w ich diecie jako źródło cennych witamin, błonnika pokarmowego i składników mineralnych. Chcemy przekonać dzieci, że jedzenie owoców nie musi być nudne, a posiłki przygotowane w oparciu o owoce – bardzo smaczne.

        Podczas realizacji projektu edukacyjnego wybraliśmy się na wycieczkę pieszą do pobliskiego sadu. Dzieci miały okazję poznać budowę, kształt owoców, a za pomocą zmysłu smaku i dotyku rozpoznawały je. Największą radość sprawiło dzieciom wspólne przygotowanie sałatki owocowej.

 

 

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close