Zerowiaki lubią warzywa!!!

04 listopada 2016

- Aneta Zadunajska -

Podczas realizacji drugiej części projektu „Zdrowe przysmaki jesieni” zgłębialiśmy tajemnicę warzyw. Szukaliśmy odpowiedzi na pytania umieszczone w siatce pytań, m.in.: Skąd się biorą warzywa? Co można z nich zrobić? Dlaczego są tak ważne w naszej diecie? Z jakich części się składają? Jak należy je przechowywać, aby zachowały, jak najdłużej swoje wartości? Nie mogło zatem w kąciku przyrody zabraknąć naturalnych jarzynowych okazów, m.in. dyni, buraka, marchewki, pietruszki, papryki, cebuli, ziemniaka, kapusty, a nawet kukurydzy. Odpowiedzi na nasze pytania szukaliśmy obserwując warzyw gołym okiem i z użyciem lupy, eksperymentując, jaki wpływ na marchewkę i ziemniaka ma sól i cukier, sprawdzaliśmy, jak wygląda przewodzenie wody w korzeniu marchewki i w ziemniaku. W swoje warzywne dociekania angażowaliśmy nawet niektóre babcie, które poinstruowały nas jak właściwie przeprowadzić kiszenie kapusty, przy którym mieliśmy przednią zabawę. Wiele radości sprawiło nam ozdabianie sukni Pani Jesieni stempelkami z warzyw, a także lepienie ich z masy solnej. Na koniec urządziliśmy prawdziwą ucztę „zdrowych i kolorowych kanapek”.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close