Zerowiaki lubią warzywa!!!

Aneta Zadunajska    4 listopada 2016

Podczas realizacji drugiej części projektu „Zdrowe przysmaki jesieni” zgłębialiśmy tajemnicę warzyw. Szukaliśmy odpowiedzi na pytania umieszczone w siatce pytań, m.in.: Skąd się biorą warzywa? Co można z nich zrobić? Dlaczego są tak ważne w naszej diecie? Z jakich części się składają? Jak należy je przechowywać, aby zachowały, jak najdłużej swoje wartości? Nie mogło zatem w kąciku przyrody zabraknąć naturalnych jarzynowych okazów, m.in. dyni, buraka, marchewki, pietruszki, papryki, cebuli, ziemniaka, kapusty, a nawet kukurydzy. Odpowiedzi na nasze pytania szukaliśmy obserwując warzyw gołym okiem i z użyciem lupy, eksperymentując, jaki wpływ na marchewkę i ziemniaka ma sól i cukier, sprawdzaliśmy, jak wygląda przewodzenie wody w korzeniu marchewki i w ziemniaku. W swoje warzywne dociekania angażowaliśmy nawet niektóre babcie, które poinstruowały nas jak właściwie przeprowadzić kiszenie kapusty, przy którym mieliśmy przednią zabawę. Wiele radości sprawiło nam ozdabianie sukni Pani Jesieni stempelkami z warzyw, a także lepienie ich z masy solnej. Na koniec urządziliśmy prawdziwą ucztę „zdrowych i kolorowych kanapek”.