Zapusty w Piasecznie

05 marca 2019

- Dorota Kupska -

Na zakończenie karnawału wspólnie z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Kiczkach nasi wychowankowie wykonali chruściki według staropolskiego przepisu. Panie przybyły do nas w strojach ludowych. Po instruktażu dzieci same zawijały faworki. Miały okazję zobaczyć smażenie chrustów, a przed degustacją każde dziecko posypywało wypieki cukrem pudrem. Ponadto dzieci obejrzały film ilustrujący tradycję obchodzenia zapustów na terenie Polski.

Mamy nadzieję, że zajęcia praktyczne przyczynią się do rozwijania samodzielności u dzieci, aktywnego uczestnictwa w przygotowywaniu posiłków w domu rodzinnym.

Dziękujemy serdecznie Pani Urszuli Hawryluk i Pani Magdalenie Kaczorek za udział w zajęciach kulinarnych, poświęcony czas, miłą i radosną atmosferę.

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close