Zapusty w Piasecznie

Dorota Kupska    5 marca 2019

Na zakończenie karnawału wspólnie z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Kiczkach nasi wychowankowie wykonali chruściki według staropolskiego przepisu. Panie przybyły do nas w strojach ludowych. Po instruktażu dzieci same zawijały faworki. Miały okazję zobaczyć smażenie chrustów, a przed degustacją każde dziecko posypywało wypieki cukrem pudrem. Ponadto dzieci obejrzały film ilustrujący tradycję obchodzenia zapustów na terenie Polski.

Mamy nadzieję, że zajęcia praktyczne przyczynią się do rozwijania samodzielności u dzieci, aktywnego uczestnictwa w przygotowywaniu posiłków w domu rodzinnym.

Dziękujemy serdecznie Pani Urszuli Hawryluk i Pani Magdalenie Kaczorek za udział w zajęciach kulinarnych, poświęcony czas, miłą i radosną atmosferę.