Z wizytą w Mińsku Mazowieckim

Dorota Kupska    27 listopada 2018

W dniu 22 listopada 2018 r. w ramach realizacji innowacji pedagogicznych “Z historią za pan brat” i “Bezpieczni” pojechaliśmy na wycieczkę do Mińska Mazowieckiego. Pierwszym punktem na mapie naszej wycieczki było Muzeum Ziemi Mińskiej, które mieści się w Pałacu Łubieńskich. Na początku oglądaliśmy ciekawą ekspozycję, przedstawiającą dzieje miasta w malarstwie. W związku z 100-ną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości na wystawie wyeksponowano popiersie Józefa Piłsudskiego z oryginalnym podpisem. Wiele innych przedmiotów, zgromadzonych w muzeum wiąże się z codziennym życiem zawodowym: nauczyciela, jubilera, zegarmistrza. Kustosz wystawy zapoznał nas z ciekawostkami historycznymi dotyczącymi powiatu mińskiego. Następnie zwiedziliśmy Komendę Powiatową Policji, gdzie poznaliśmy pracę policjanta dyżurnego i kryminologa. Obejrzeliśmy sprzęt, jakim funkcjonariusze posługują się na służbie. Na koniec radośnie spędziliśmy czas w sali zabaw. Atrakcyjne wyposażenie sprzyjało aktywności ruchowej, doskonaleniu orientacji przestrzennej. Czas wesołej zabawy szybko minął. Wróciliśmy zmęczeni, ale w dobrym nastroju i z pięknymi wspomnieniami.