Z wizytą w Mińsku Mazowieckim

27 listopada 2018

- Dorota Kupska -

W dniu 22 listopada 2018 r. w ramach realizacji innowacji pedagogicznych “Z historią za pan brat” i “Bezpieczni” pojechaliśmy na wycieczkę do Mińska Mazowieckiego. Pierwszym punktem na mapie naszej wycieczki było Muzeum Ziemi Mińskiej, które mieści się w Pałacu Łubieńskich. Na początku oglądaliśmy ciekawą ekspozycję, przedstawiającą dzieje miasta w malarstwie. W związku z 100-ną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości na wystawie wyeksponowano popiersie Józefa Piłsudskiego z oryginalnym podpisem. Wiele innych przedmiotów, zgromadzonych w muzeum wiąże się z codziennym życiem zawodowym: nauczyciela, jubilera, zegarmistrza. Kustosz wystawy zapoznał nas z ciekawostkami historycznymi dotyczącymi powiatu mińskiego. Następnie zwiedziliśmy Komendę Powiatową Policji, gdzie poznaliśmy pracę policjanta dyżurnego i kryminologa. Obejrzeliśmy sprzęt, jakim funkcjonariusze posługują się na służbie. Na koniec radośnie spędziliśmy czas w sali zabaw. Atrakcyjne wyposażenie sprzyjało aktywności ruchowej, doskonaleniu orientacji przestrzennej. Czas wesołej zabawy szybko minął. Wróciliśmy zmęczeni, ale w dobrym nastroju i z pięknymi wspomnieniami.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close