Z wizytą w lesie.

Aneta Zadunajska    2 czerwca 2017

„Polskie lasy słyną z tego od stuleci
Że przychylne są dla dzieci
I na pewno każdy powie…
Że las to zdrowie.”

Las jest bogatym źródłem poznania świata przyrodniczego.

Dzieciom należy pozwalać poznawać piękno otaczającej ich przyrody poprzez różnorodne formy np.: podczas wycieczki do lasu. I właśnie dzięki uprzejmości naszego leśniczego    Pawła Lech mogliśmy 2 czerwca przekonać się o, tym osobiście wyjeżdżając na spotkanie z leśniczymi do lasu. Były rozmowy o przyrodzie, przechadzki po ścieżkach i obserwacje naturalnego środowiska roślin i zwierząt. Na polanie czekało na nas ognisko, gdzie każde dziecko mogło osobiście upiec sobie kiełbaskę. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie nas w Leśnictwie Piaseczno, była to dobra okazja do wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.