Z wizytą w lesie.

20 października 2017

- Aneta Zadunajska -

“Umysł dziecka – las,

którego wierzchołki lekko się poruszają,

gałęzie splatają, liście drżąc dotykają.”

Janusz Korczak

20.10.2017 dla dzieci z grup 4 i 5-latków  był dniem pełnym wrażeń i wyzwań. Tak długo oczekiwana przez dzieci  wycieczka do lasu na spotkanie z leśnikami doszła do skutku.

Celem wizyty w lesie, była bezpośrednia obserwacja piękna jesiennej przyrody i uwrażliwianie  dzieci na piękno jesiennego krajobrazu.
Wycieczka taka – to obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla dzieci. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste,  krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały “skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory.

Projekt „Las” realizowany w grupie 4-latków po odbytej wycieczce uważamy już za zakończony!!!!

Serdecznie dziękujemy Panom leśniczemu p. Pawłowi Lech i jego podleśniczemu za zaproszenie i poświęcony nam czas.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close