Z wizytą w lesie.

Aneta Zadunajska    20 października 2017

“Umysł dziecka – las,

którego wierzchołki lekko się poruszają,

gałęzie splatają, liście drżąc dotykają.”

Janusz Korczak

20.10.2017 dla dzieci z grup 4 i 5-latków  był dniem pełnym wrażeń i wyzwań. Tak długo oczekiwana przez dzieci  wycieczka do lasu na spotkanie z leśnikami doszła do skutku.

Celem wizyty w lesie, była bezpośrednia obserwacja piękna jesiennej przyrody i uwrażliwianie  dzieci na piękno jesiennego krajobrazu.
Wycieczka taka – to obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla dzieci. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste,  krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały “skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory.

Projekt „Las” realizowany w grupie 4-latków po odbytej wycieczce uważamy już za zakończony!!!!

Serdecznie dziękujemy Panom leśniczemu p. Pawłowi Lech i jego podleśniczemu za zaproszenie i poświęcony nam czas.