Z kulturą na TAK od najmłodszych lat …

30 maja 2016

- Emilia Kowalczyk-Rumak -

 

16 maja 2016 r. Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Podciernie i Okolice Lucyna Bajszczak już po raz czwarty zorganizowała spotkanie pn „Z kulturą na TAK od najmłodszych lat – IV integracyjne spotkanie przedszkoli z terenu powiatu mińskiego”. Integracja była możliwa dzięki staraniom Pani prezes Stowarzyszenia, która aplikowała w konkursie realizacji zadań publicznych ogłoszonych na początku br roku przez Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim. Udało się otrzymać dofinansowanie ze środków budżetu Powiatu Mińskiego w kwocie 3.000 zł. W zadaniu publicznym udział wzięły dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego w Lipinach prowadzonego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lipiny, Dębowce, Borki- gmina Mrozy, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Pogorzeli prowadzonego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Pogorzel, Nowa Pogorzel i okolic – gmina Siennica, Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Małe Przedszkole” w Podcierniu prowadzonego przez Organizatora – gmina Cegłów, Publicznego Przedszkola w Cegłowie, Publicznego Przedszkola w Piasecznie gmina Cegłów, Publicznego Przedszkola w Jeruzalu gmina Mrozy, Publicznego Przedszkola w Siennicy i Niepublicznego Przedszkola w Cegłowie. Po raz pierwszy w spotkaniu uczestniczyło Przedszkole Niepubliczne Akademia Smyka z Siennicy. Gościem specjalnym imprezy było przybycie Przedszkola Bajka z Cyganki na czele z niesamowitą Anielką Płochocką i jej cudowną mamą. Natomiast gościnnie przybyła na spotkanie Akademia Małego Bąbla przy Klubie Kulturalne Zacisze na czele z panią Dorotą Wójcik. Łącznie w spotkaniu udział wzięło przeszło 280 dzieci, które z uśmiechem na twarzach przybyły na integrację wraz z personelem przedszkola. Patronat Honorowy nad imprezą objął Pan Marcin Uchman – Wójt Gminy Cegłów. Partnerem był Zespół Szkolny w Cegłowie na czele z Panią Emilią Kowalczyk – Rumak – Dyrektor Zespołu. Sponsorem spotkania było Stowarzyszenie z Podciernia oraz GKRPAiZN w Cegłowie na czele z przewodniczącą panią Jadwigą Kaczorek. Mimo wczesnej godziny rozpoczęcia imprezy wszyscy zaproszeni uczestnicy i goście przybyli na czas. Po oficjalnym otwarciu imprezy przez Prezes Lucynę Bajszczak, powitaniu przybyłych gości i zapoznaniu się z najmłodszymi uczestnikami spotkania rozpoczęła się część artystyczna.
Podczas imprezy w pierwszej części odbył się spektakl słowno – muzyczny w wykonaniu Marleny Uziębło przy akompaniamencie Grzegorza Uziębło. Druga część imprezy przebiegła pod hasłem „ Pani Świnka i Klub czerwonego noska”- animacja dla dzieci, malowanie buziek, kolorowanki, konkursy, wspólne tańce i śpiewy. Spotkanie integracyjne pozostanie w pamięci uczestników na długi czas.
W nagrodę dzieci otrzymały soczek i batonik oraz słodkie cukierki. Na pamiątkę przedszkola otrzymały własnoręcznie wykonane podziękowania za udział, zabawę i wspólnie spędzony czas. Natomiast każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe kredki. Wszystkim, którzy przyczynili się do prawidłowego przebiegu spotkania, Prezes Stowarzyszenia serdecznie dziękuje.

Impreza była dużym wydarzeniem i promocją dla Powiatu Mińskiego, gminy Cegłów oraz Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Podciernie i Okolice. Możliwość udziału w imprezie to doskonała szansa do zaszczepienia już od najmłodszych lat udziału w imprezach kulturalnych i czerpanie z nich korzyści wychowawczych. Organizacja imprezy tego rodzaju zawsze scala i integruje nawet to najmłodsze pokolenie uczestników oraz zachęci do korzystania z dóbr kultury w przyszłości.

autor – Lucyna Bajszczak

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close