W listopadzie w świetlicy szkolnej zrealizowaliśmy kolejne zadania z projektu „Z kulturą mi do twarzy”. „Nie ma dzieci, są ludzie” – obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Dzieci zapoznały się z konwencją praw dziecka i została im przybliżona sylwetka Janusza Korczaka. Bawiliśmy się w piratów, których zadaniem było zapisanie praw i obowiązków ułatwiających życie na swojej wyspie. Z modułu „Tu jest moje miejsce” zrealizowaliśmy temat pt. „Moja okolica”. Pracując w grupie stworzyliśmy mapę Cegłowa. Była to praca plastyczna techniką dowolną z wykorzystaniem zdjęć przedstawiających naszą miejscowość. Moduł „Kultury świata” ma na celu przybliżyć dzieciom historię wielkich cywilizacji. Rozpoczęliśmy od poznania kultury chińskiej – „Cztery Wielkie Wynalazki – druk, kompas, papier, proch”. Dzieci wykonały prace plastyczne: chińskie wachlarze oraz chińskiego smoka (praca konstrukcyjna z wykorzystaniem różnych materiałów). Chwile umiliła nam również zabawa muzyczno-ruchowa pt. „Smok”.

Kategorie: Aktualności

Skip to content