XV Dzień Papieski

19 grudnia 2015

- swietlica -

Hasło XV Dnia Papieskiego ,,Jan Paweł II – Patron Rodziny” ma wymiar uniwersalny. Dzień Papieski jest okazją do przypomnienia jednej z wielu papieskich definicji rodziny, która w nauczaniu Jana Pawła II brzmi następująco: ,,Od tego jaka jest rodzina zależy człowiek, a od tego zależy naród”. Papież podkreślał nieustannie powołanie i misję rodziny we współczesnym świecie.

W naszej szkole XV Dzień Papieski odbywał się pod hasłem: ,,Rodzina najważniejszą wspólnotą”. W ramach zajęć edukacyjnych uczniowie przygotowywali okolicznościowe plakaty, gazetki i foldery, brali udział w konkursie wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II, pisali list do papieża Franciszka.

Laureatami szkolnego konkursu o Janie Pawle II są następujący uczniowie gimnazjum:

Jakub Szewczyk – z klasy 2b

Adrianna Gąska – z klasy 2a

Daria Dębska – z klasy 1b

Z wybranych prac plastycznych uczniów powstała szkolna wystawa.

Dzień Papieski jest okazją, aby przypomnieć o Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, powołanej przez Jana Pawła II. Jej zadaniem jest wsparcie finansowe młodych, zdolnych ludzi – którzy chcą się kształcić, a pochodzą z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Nauczanie Jana Pawła II pozostaje dla przyszłych pokoleń, albowiem ma wymiar uniwersalny i ponadczasowy.

DSCF8659DSCF8660

Autor – Jadwiga Juszkiewicz

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close