XV Dzień Papieski

swietlica    19 grudnia 2015

Hasło XV Dnia Papieskiego ,,Jan Paweł II – Patron Rodziny” ma wymiar uniwersalny. Dzień Papieski jest okazją do przypomnienia jednej z wielu papieskich definicji rodziny, która w nauczaniu Jana Pawła II brzmi następująco: ,,Od tego jaka jest rodzina zależy człowiek, a od tego zależy naród”. Papież podkreślał nieustannie powołanie i misję rodziny we współczesnym świecie.

W naszej szkole XV Dzień Papieski odbywał się pod hasłem: ,,Rodzina najważniejszą wspólnotą”. W ramach zajęć edukacyjnych uczniowie przygotowywali okolicznościowe plakaty, gazetki i foldery, brali udział w konkursie wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II, pisali list do papieża Franciszka.

Laureatami szkolnego konkursu o Janie Pawle II są następujący uczniowie gimnazjum:

Jakub Szewczyk – z klasy 2b

Adrianna Gąska – z klasy 2a

Daria Dębska – z klasy 1b

Z wybranych prac plastycznych uczniów powstała szkolna wystawa.

Dzień Papieski jest okazją, aby przypomnieć o Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, powołanej przez Jana Pawła II. Jej zadaniem jest wsparcie finansowe młodych, zdolnych ludzi – którzy chcą się kształcić, a pochodzą z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Nauczanie Jana Pawła II pozostaje dla przyszłych pokoleń, albowiem ma wymiar uniwersalny i ponadczasowy.

DSCF8659DSCF8660

Autor – Jadwiga Juszkiewicz