Wycieczka uczniów z Rumi

09 czerwca 2019

- Jolanta Różycka -

Od kilku lat w organizowanych w naszej szkole Mistrzostwach Polski w Obliczeniach na Sorobanie biorą udział uczniowie z Rumi. Popularyzatorką sorobanu w tym mieście jest nauczycielka matematyki Alina Bochra. Przyjazd do Cegłowa jest, obok udziału w konkursie, także okazją do zwiedzania Polski i poznawania ojczystej historii. Pierwszy dzień uczniowie p. Aliny spędzili w Warszawie. W drugim dniu przed południem uczestniczyli w festiwalowych warsztatach, a  po południu zwiedzali Cegłów i okolice. Trasa lokalnej wycieczki rozpoczęła się od obejrzenia słynnego ołtarza mistrza Lazarusa w cegłowskim kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Andrzeja. Po świątyni oprowadził dzieci ks. proboszcz Dariusz Cempura. Kolejnym punktem była wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Cegłowie, gdzie p. dyr. Małgorzata Śluzek w ciekawy sposób przedstawiła zabytki i walory przyrodnicze gminy.  Duże wrażenie wywarł na uczestnikach film o bohaterskich harcerzach Cegłowa. Końcowy etap stanowił przejazd do Jeruzala i odpoczynek na rynku na słynnej ławeczce z serialu “Rancho”.  Gościom z Rumi w poznawaniu Mazowsza pomagała Jolanta Różycka.

 

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close