Wycieczka uczniów z klas I-III do Rezerwatu Przyrody Jedlina

09 czerwca 2016

- Ewelina Walas -

8 i 9 czerwca 2016 roku dzieci z klas I-III udały się na wycieczkę do Rezerwatu Przyrody Jedlina w Mieni. Wycieczka była nagrodą za tegoroczną zbiórkę makulatury. Na dzieci czekały liczne konkursy i atrakcje przygotowane przez Panie z Urzędu Gminy w Cegłowie. Tematem przewodnim wycieczki byłą segregacja odpadów i ochrona środowiska. Zaczęliśmy od przejażdżki bryczką, dzięki której podziwialiśmy piękno przyrody naszych lokalnych lasów. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, podczas których wykonaliśmy niezwykłe postacie z makulatury. Później odbył się klasowy konkurs zgniatania plastikowych butelek i gra terenowa Podchody. Na zakończenie wycieczki wyruszyliśmy ścieżką edukacyjną wiodącą przez Rezerwat. Przewodził nam leśniczy z Nadleśnictwa Mińsk, który opowiedział nam wiele ciekawostek o historii Rezerwatu Jedlina, o gatunkach roślin i zwierząt spotykanych na jego terenie. Po słodkim poczęstunku, zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close