Wycieczka uczniów z klas I-III do Rezerwatu Przyrody Jedlina

Ewelina Walas    9 czerwca 2016

8 i 9 czerwca 2016 roku dzieci z klas I-III udały się na wycieczkę do Rezerwatu Przyrody Jedlina w Mieni. Wycieczka była nagrodą za tegoroczną zbiórkę makulatury. Na dzieci czekały liczne konkursy i atrakcje przygotowane przez Panie z Urzędu Gminy w Cegłowie. Tematem przewodnim wycieczki byłą segregacja odpadów i ochrona środowiska. Zaczęliśmy od przejażdżki bryczką, dzięki której podziwialiśmy piękno przyrody naszych lokalnych lasów. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, podczas których wykonaliśmy niezwykłe postacie z makulatury. Później odbył się klasowy konkurs zgniatania plastikowych butelek i gra terenowa Podchody. Na zakończenie wycieczki wyruszyliśmy ścieżką edukacyjną wiodącą przez Rezerwat. Przewodził nam leśniczy z Nadleśnictwa Mińsk, który opowiedział nam wiele ciekawostek o historii Rezerwatu Jedlina, o gatunkach roślin i zwierząt spotykanych na jego terenie. Po słodkim poczęstunku, zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.