Wycieczka do Jura Parku w Bałtowie

Ewelina Walas    27 września 2016

W poniedziałek 26 września klasa 2c i 3c wybrały się na wycieczkę do Jura Parku w Bałtowie. Co prawda odbyliśmy daleką drogę, jednak wrażenia których doświadczyliśmy na miejscu warte były wszystkich trudów. Na początku naszej wyprawy wyruszyliśmy prehistoryczną ścieżka dydaktyczną aby tropić dinozaury. Wielkość niektórych bardzo nas zaskoczyła!  Następnie udaliśmy się do Muzeum Jurajskiego oraz Prehistorycznego Oceanarium, gdzie z bliska zobaczyliśmy jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Niezwykłą atrakcją byłą wizyta w kinie 5D i seans filmu ,,Tajemnicza otchłań”, gdzie płynęliśmy łodzią podwodną i zwiedzaliśmy prehistoryczny podwodny świat. Na koniec naszej niezwykłej wyprawy wyruszyliśmy amerykańskim schoolbusem, aby zobaczyć Zwierzyniec Górny, gdzie żyje ponad 400 zwierząt biegających swobodnie w kilku sektorach, w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Wycieczka była nie tylko solidną dawką wiedzy, ale również ogromną porcją rozrywki.