Twórczość i zabawa!

Świetlica szkolna we wrześniu rozpoczęła międzynarodowy projekt edukacyjny Kreatywne Prace Plastyczne. Jednym z głównych celów projektu jest wspieranie harmonijnego rozwoju dzieci poprzez twórcze działania plastyczne. Z okazji Dnia Kropki wykonaliśmy pracę plastyczną, której motywem przewodnim była kropka. Kolejna praca to frotaż z liści malowany akwarelą – nawiązujący do aktualnej pory roku.

Świetliczaki na tropie… zagadek

We wrześniu w świetlicy szkolnej pojawiły się już pierwsze zadania z projektu „Świetliczaki na tropie… zagadek”. W tym miesiącu obchodziliśmy Dzień Kropki, w związku z tym zrealizowaliśmy zagadnienie pt. Ile jest kropek? Zapoznaliśmy dzieci ze Sztuką Aborygeńską i wykonaliśmy prace plastyczne metodą kropkowania. Kolejnym zadaniem był temat Cztery pory roku, a może więcej…? Omówiliśmy pory roku w Polsce oraz za pomocą kolażu każde dziecko przedstawiło swoją ulubioną porę. W tygodniu poświęconym „Zwierzętom wokół nas” wykonaliśmy zadanie z tego projektu pt.„Piła czy młot? Po co rybom narzędzia?” Zaznajomiliśmy dzieci z najdziwniejszymi rybami występującymi w wodach całego świata, wykonaliśmy pracę plastyczną „Podwodny świat” z wizerunkiem wybranej ryby.

Oprócz projektów odbywają się zajęcia zgodnie z tygodniowymi blokami tematycznymi.

Możemy zapewnić, że w świetlicy szkolnej nie ma miejsca na nudę!

Kategorie: Aktualności

Skip to content