Wizyta w piekarni

Ola Pernach    25 listopada 2015

Dnia 13.11.2015r. dzieci z grupy 0a i 0b odwiedziły piekarnię w Cegłowie. Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się, jak powstaje pieczywo, oraz jakie maszyny są do tego celu wykorzystywane. Ponadto, miały możliwość obejrzenia piekarni do strony magazynowej, w której przechowuje się produkty do wyrobu pieczywa tj. mąki, ziarna, otręby itp.
Każdy z nas mógł zobaczyć piekarniczy piec oraz ogromny robot dzięki któremu ciasto jest odpowiednio wyrobione, a następnie ręcznie formowane i pieczone w specjalnych piecach przeznaczonych do wypieku pieczywa. Zobaczyliśmy jak kroi się i pakuje całe bochenki chleba.
Na koniec mieliśmy okazję skosztować świeżego, pachnącego i ciepłego chleba. Na pożegnanie każdy z uczestników wycieczki otrzymał w podarunku od Pani Uli (która była naszym przewodnikiem po piekarni) – ciepłą, pachnącą bułeczkę.
Dziękujemy za możliwość zwiedzenia piekarni oraz smaczny poczęstunek

Iwona i Maria