Wizyta w piekarni

25 listopada 2015

- Ola Pernach -

Dnia 13.11.2015r. dzieci z grupy 0a i 0b odwiedziły piekarnię w Cegłowie. Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się, jak powstaje pieczywo, oraz jakie maszyny są do tego celu wykorzystywane. Ponadto, miały możliwość obejrzenia piekarni do strony magazynowej, w której przechowuje się produkty do wyrobu pieczywa tj. mąki, ziarna, otręby itp.
Każdy z nas mógł zobaczyć piekarniczy piec oraz ogromny robot dzięki któremu ciasto jest odpowiednio wyrobione, a następnie ręcznie formowane i pieczone w specjalnych piecach przeznaczonych do wypieku pieczywa. Zobaczyliśmy jak kroi się i pakuje całe bochenki chleba.
Na koniec mieliśmy okazję skosztować świeżego, pachnącego i ciepłego chleba. Na pożegnanie każdy z uczestników wycieczki otrzymał w podarunku od Pani Uli (która była naszym przewodnikiem po piekarni) – ciepłą, pachnącą bułeczkę.
Dziękujemy za możliwość zwiedzenia piekarni oraz smaczny poczęstunek

Iwona i Maria

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close