Wizyta w Fabryce Bombek w Józefowie

Ewelina Walas    13 listopada 2016

Co prawda do Świąt Bożego Narodzenia zostało nam jeszcze trochę czasu, jednak najmłodsi uczniowie naszej szkoły chcieli się dobrze przygotować, a w związku z tym udali się do Fabryki Bombek, aby wyprodukować, ale także zobaczyć jak produkowane są te popularne, świąteczne ozdoby. Dzieci z klasy Ia, klas II oraz IIIc wyruszyły na wycieczkę w wyśmienitych nastrojach. Po przybyciu do Fabryki pierwszym punktem zwiedzania była Wzorcownia, w której podziwialiśmy ponad 6 tysięcy bombek w różnych kształtach, wzorach i kolorach. Mogliśmy zobaczyć w jaki sposób nasze świąteczne bombki są dmuchane, barwione oraz ręcznie malowane. Po tym jak mogliśmy podziwiać proces produkcji zabraliśmy się do projektowania własnych ozdób. I tu kreatywność dzieci nie miała końca. Na bombkach pojawiły się choinki, gwiazdki, mikołaje i inne świąteczne motywy. Na koniec wycieczki odwiedziliśmy sklep, w którym zakupiliśmy ozdoby na nasze domowe choinki. W tym roku nasze drzewka będą miały osobisty akcent, w postaci samodzielnie wyprodukowanej bombki! Nie zostaje nam nic innego jak czekać na Święta!