Wizyta w bibiotece

07 lutego 2018

- Aneta Zadunajska -

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od najmłodszych lat. Wiek przedszkolny jest zatem doskonałym okresem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Planując program ferii zimowych nie mogło zabraknąć wycieczki do Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie 25 stycznia 2018 roku przedszkolaki wzięły odział w zajęciach animacyjno – bibliotecznych zorganizowanych przez p. Małgosię i p. Anię.

Mali goście zwiedzili placówkę, która uległa dużej rozbudowie, dowiedzieli się co należy zrobić, aby stać się czytelnikami biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać.Poznali również zasady właściwego korzystania z książek.

Nie mogło zabraknąć głośnego czytania.Naszym gościom p. bibliotekarka przeczytała opowiadanie o Misiu Uszatku, które ze skupieniem wysłuchali, a następnie odpowiedzieli na zadane pytania.Dzieci wzięły udział w strojeniu bałwanka z zawiązanymi oczami, nauczyły się tańca i piosenki o pingwinku. Zwieńczeniem spotkania była „bałwankowa” praca plastyczna, która tematycznie nawiązywała do wysłuchanego opowiadania.

Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

Aneta Duda

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close