Wizyta leśników w przedszkolu.

Aneta Zadunajska    5 października 2017

Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły”
H. Zdzitowiecka

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Cegłów moja mała ojczyzna”, oraz projektu „Las” realizowanego w grupie 4- latków nasze przedszkole odwiedzili leśnicy pani Beata Guściora i pan Marcin.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy leśniczego i wdrażanie do życia w zgodzie z przyrodą  oraz uświadomienie znaczenia lasów w naszym życiu.

Nasi goście opowiadali nam o swojej pracy, która  ściśle związana jest z lasem i mieszkającymi w nim zwierzętami. Tłumaczyli na czym polegają prace pielęgnacyjne,  jak rośnie las i ile trudu potrzeba, by las był zdrowy i piękny. Dzieci dowiedziały się, że leśnicy bardzo cenią sobie obecność takich ptaków jak dzięcioły (które są nazywane ptasimi lekarzami drzew) oraz sikorek (które zjadają mnóstwo owadów szkodzących drzewom). Nasi goście mówili  również jak zwierzęta przygotowują się do zimy i w jaki sposób można pomóc im ją przetrwać. Podczas spotkania goście  zadawali przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków i drzew.

Na koniec spotkania dzieci zadawały pytania  gościom na które zaproszeni goście bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadali.

Serdecznie dziękujemy leśniczym za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne – tym razem w leśniczówce.