Witaj szkoło i świetlico!

swietlica    23 września 2019

Nowy rok szkolny 2019/2020 w świetlicy uczniowie rozpoczęli od wakacyjnych wspomnień – opowiadając o swoich przygodach i wykonując prace plastyczne. Dzieci zostały zapoznane z zasadami i regulaminem obowiązującymi w świetlicy szkolnej. W drugim tygodniu omówione zostały zasady poruszania się po drodze oraz regulamin uczniów dojeżdżających. Uczniowie przypomnieli sobie, w jaki sposób należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię i na jakie znaki zwracać uwagę. Kolejny tydzień został przeznaczony na omówienie zagadnień związanych z patronem szkoły – Bohaterskimi Harcerzami Cegłowa. Dzieci poznały prawa i obowiązki zuchów oraz harcerzy, układały harcerskie ogniska, nazywały elementy stroju zucha i harcerza, poznawały symbolikę harcerską i uczyły się piosenek oraz pląsów. 19 września obchodziliśmy Dzień Dzikiej Flory i Fauny, podczas którego wychowankowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat roli lasów w przyrodzie i ich wpływu na życie ludzi. Uczniowie wykonali prace plastyczne najbardziej zagrożonych zwierząt w Afryce.