Witaj szkoło i świetlico!

23 września 2019

- swietlica -

Nowy rok szkolny 2019/2020 w świetlicy uczniowie rozpoczęli od wakacyjnych wspomnień – opowiadając o swoich przygodach i wykonując prace plastyczne. Dzieci zostały zapoznane z zasadami i regulaminem obowiązującymi w świetlicy szkolnej. W drugim tygodniu omówione zostały zasady poruszania się po drodze oraz regulamin uczniów dojeżdżających. Uczniowie przypomnieli sobie, w jaki sposób należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię i na jakie znaki zwracać uwagę. Kolejny tydzień został przeznaczony na omówienie zagadnień związanych z patronem szkoły – Bohaterskimi Harcerzami Cegłowa. Dzieci poznały prawa i obowiązki zuchów oraz harcerzy, układały harcerskie ogniska, nazywały elementy stroju zucha i harcerza, poznawały symbolikę harcerską i uczyły się piosenek oraz pląsów. 19 września obchodziliśmy Dzień Dzikiej Flory i Fauny, podczas którego wychowankowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat roli lasów w przyrodzie i ich wpływu na życie ludzi. Uczniowie wykonali prace plastyczne najbardziej zagrożonych zwierząt w Afryce.  

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close