Wiosna w świetlicy

swietlica    5 kwietnia 2019

„Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty!” W drugiej połowie marca w świetlicy szkolnej dzieci przywitały wiosnę. Obserwując świat roślin i zwierząt omówiliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie. Poznaliśmy tradycje topienia marzanny. Uczniowie wysłuchali wierszy na temat nowej pory roku i stworzyli portrety Pani Wiosny. Do świetlicy przyleciały motyle, bociany, zagnieździły się u nas też inne kolorowe ptaki. Wiosna kojarzy się wszystkim z nowalijkami, które kuszą zapachem i kolorami. Każdy miał okazję skosztować kanapek z jarzynami w roli głównej. W ostatnim tygodniu marca ogarnęła nas magia teatru. Dzieci poznały terminologię związaną z teatrem, rodzaje lalek teatralnych oraz zasady zachowania się w tym wyjątkowym miejscu. Korzystając z multimedialnych pomocy dydaktycznych dowiedzieliśmy się, jak powstaje spektakl teatralny, zaprezentowane zostało dzieciom widowisko bajkowe pt. „Sierotka Marysia w krainie baśni”. Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy maski teatralne, pacynki, kukiełki. Widownia świetlicowa mogła obejrzeć w wykonaniu dzieci i nauczycieli przedstawienie teatralne pt. „O rybaku i złotej rybce” oraz „Czerwony kapturek”.