Wiosna w świetlicy

05 kwietnia 2019

- swietlica -

„Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty!” W drugiej połowie marca w świetlicy szkolnej dzieci przywitały wiosnę. Obserwując świat roślin i zwierząt omówiliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie. Poznaliśmy tradycje topienia marzanny. Uczniowie wysłuchali wierszy na temat nowej pory roku i stworzyli portrety Pani Wiosny. Do świetlicy przyleciały motyle, bociany, zagnieździły się u nas też inne kolorowe ptaki. Wiosna kojarzy się wszystkim z nowalijkami, które kuszą zapachem i kolorami. Każdy miał okazję skosztować kanapek z jarzynami w roli głównej. W ostatnim tygodniu marca ogarnęła nas magia teatru. Dzieci poznały terminologię związaną z teatrem, rodzaje lalek teatralnych oraz zasady zachowania się w tym wyjątkowym miejscu. Korzystając z multimedialnych pomocy dydaktycznych dowiedzieliśmy się, jak powstaje spektakl teatralny, zaprezentowane zostało dzieciom widowisko bajkowe pt. „Sierotka Marysia w krainie baśni”. Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy maski teatralne, pacynki, kukiełki. Widownia świetlicowa mogła obejrzeć w wykonaniu dzieci i nauczycieli przedstawienie teatralne pt. „O rybaku i złotej rybce” oraz „Czerwony kapturek”.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close