Wiosna na przedszkolnym parapecie

Aneta Zadunajska    30 marca 2019

“Wiosna, wiosna przyszła do nas, bierzmy się za ręce. Pośród młodej, bujnej trawy kwiatów coraz więcej… ”

Wiosna zagościła u nas na dobre, a wraz z nią zadbaliśmy o wiosenny kącik przyrodniczy. Kącik przedszkolny został wzbogacony o nowe sadzonki. Przedszkolaki czynnie brały udział w upiększaniu przedszkolnego parapetu: przygotowywały odpowiednie podłoże do wzrostu wiosennych kwiatów, siały nasiona. Teraz dbają, by nie zrywać i nie łamać kwiatów oraz codziennie je podlewać. Zajęcia edukacyjne “Od nasiona do rośliny” pogłębiły wiadomości przedszkolaków na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz założenia hodowli na przedszkolnym parapecie. Kącik przyrody jest dla dzieci doskonałym miejscem do prowadzenia częstych badań, eksperymentów i obserwacji. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów, które pełnią z wielkim przejęciem i zaangażowaniem 😉