Wernisaż prac plastycznych

Karol Sieńkowski    14 lutego 2018

Dziewiątego lutego w naszej szkole odbył się wernisaż prac plastycznych naszych uczniów. Prace wystawiali: Marika Kowalik, Julia Rudzka, Sara Marzewska, Emilia Budzynska, Patryk Lewicki, Michał Sternicki, Mateusz Ewiak, Joanna Wojda i Wiktoria Zalewska.

Uczniowie naszej szkoły przedstawili prace w różnych technikach plastycznych. Pojawiły się pejzaże, martwe natury, portrety, obrazy abstrakcyjne, a także grafika komputerowa. Prace artystów powstawały w naszej szkole, jak również w domowych zaciszach. Cześć osób systematycznie uczestniczy w zajęciach plastycznych, które odbywają się w każdy czwartek od godziny 13.00. W czasie spotkań uczniowie rozwijają swoje umiejętności, poznają nowe techniki plastyczne i świetnie się bawią. Efekty własnej pracy artyści zaprezentowali w czasie piątkowego wernisażu.

Na wernisaż zaproszeni zostali goście, w tym rodzice Artystów, Dyrekcja naszej szkoły, Wójt Gminy Cegłów-Marcin Uchman, koleżanki i koledzy.
Dyskusje przy kawie i herbacie, kręcąca się łezka w oku, lustrzanki na piersiach świadczyły o ogromnym zainteresowaniu twórczością młodych artystów.
Wystawę można  oglądać do 23.02 2018 r. w Zespole Szkolnym w Cegłowie.