Warsztaty z robotyki dla uczniów z koła informatycznego

17 marca 2016

- Karol Sieńkowski -

16 marca 2016 w naszej szkole odbyły się warsztaty programowania robotów Ozobot. W zajęciach prowadzonych przez pana Rafała Mitkowskiego wzięli udział uczniowie z koła informatycznego.

Podczas warsztatów uczniowie wykonali kilka zadań, które zapoznały ich z możliwościami robotów. Nauczyli się programować robota i symulować z jego pomocą sytuacje z jakimi spotykamy się w życiu codziennym.  Dowiedzieli się też, że Ozobota można zaprogramować za pomocą kredek.

W robocie tym dostrzegamy duży potencjał edukacyjny. Programowanie jest w dużym stopniu skalowalne – można rozpocząć naukę programowania już w przedszkolu (od programowania kredkami) a zakończyć w gimnazjum (na programowaniu w języku java script). Za pomocą Ozobota można symulować zjawiska fizyczne, procesy chemiczne i rozwiązywać problemy matematyczne. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie uda nam się wprowadzić te roboty jako pomoc w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close