Warsztaty z robotyki dla uczniów z koła informatycznego

Karol Sieńkowski    17 marca 2016

16 marca 2016 w naszej szkole odbyły się warsztaty programowania robotów Ozobot. W zajęciach prowadzonych przez pana Rafała Mitkowskiego wzięli udział uczniowie z koła informatycznego.

Podczas warsztatów uczniowie wykonali kilka zadań, które zapoznały ich z możliwościami robotów. Nauczyli się programować robota i symulować z jego pomocą sytuacje z jakimi spotykamy się w życiu codziennym.  Dowiedzieli się też, że Ozobota można zaprogramować za pomocą kredek.

W robocie tym dostrzegamy duży potencjał edukacyjny. Programowanie jest w dużym stopniu skalowalne – można rozpocząć naukę programowania już w przedszkolu (od programowania kredkami) a zakończyć w gimnazjum (na programowaniu w języku java script). Za pomocą Ozobota można symulować zjawiska fizyczne, procesy chemiczne i rozwiązywać problemy matematyczne. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie uda nam się wprowadzić te roboty jako pomoc w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych.