Warsztaty z robotyki dla gimnazjalistów w Mińsku

Karol Sieńkowski    18 stycznia 2016

W piątek 15 stycznia 2015 gościliśmy w gimnazjum nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Nauczycielki z tej szkoły, panie Agnieszka Krasuska i Renata Ziółkowska od dłuższego czasu zabiegały, by zorganizować dla ich podopiecznych zajęcia z robotami. W końcu udało się zrealizować ten plan. Poprowadziliśmy zajęcia dla blisko 100 osób w czasie 4 godzin. W Warsztatach uczestniczyli uczniowie z profilowanych klas drugich  i trzecich gimnazjum. Uczniowie świetnie się bawili i wyrazili chęć dalszej nauki informatyki w takiej atrakcyjnej formie.

Dodatkowym elementem kształcącym takich wizyt jest zdobywanie doświadczenia przez uczniów naszej szkoły. Pełnią oni rolę prowadzących zajęcia, pomagają rówieśnikom w rozwiązaniu zadań i służą pomocą jeśli takiej potrzeba. Oswajają się z występami publicznymi, opanowują stres i nawiązują znajomości. Zdobywają przy tym nową wiedzę i umiejętności. Uczestnicy zajęć są kreatywni i często zdarzają się sytuacje programistyczne, z jakimi nasi uczniowie nie spotkali się na zajęciach w szkole.

Zajęcia dla gimnazjalistów w Mińsku Mazowieckim poprowadzili uczniowie: Maciej Grudzień, Wojciech Mistewicz, Filip Kosmala i Krystian Metera pod kierunkiem pana Karola Sieńkowskiego.