Warsztaty z robotyki dla gimnazjalistów w Mińsku

18 stycznia 2016

- Karol Sieńkowski -

W piątek 15 stycznia 2015 gościliśmy w gimnazjum nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Nauczycielki z tej szkoły, panie Agnieszka KrasuskaRenata Ziółkowska od dłuższego czasu zabiegały, by zorganizować dla ich podopiecznych zajęcia z robotami. W końcu udało się zrealizować ten plan. Poprowadziliśmy zajęcia dla blisko 100 osób w czasie 4 godzin. W Warsztatach uczestniczyli uczniowie z profilowanych klas drugich  i trzecich gimnazjum. Uczniowie świetnie się bawili i wyrazili chęć dalszej nauki informatyki w takiej atrakcyjnej formie.

Dodatkowym elementem kształcącym takich wizyt jest zdobywanie doświadczenia przez uczniów naszej szkoły. Pełnią oni rolę prowadzących zajęcia, pomagają rówieśnikom w rozwiązaniu zadań i służą pomocą jeśli takiej potrzeba. Oswajają się z występami publicznymi, opanowują stres i nawiązują znajomości. Zdobywają przy tym nową wiedzę i umiejętności. Uczestnicy zajęć są kreatywni i często zdarzają się sytuacje programistyczne, z jakimi nasi uczniowie nie spotkali się na zajęciach w szkole.

Zajęcia dla gimnazjalistów w Mińsku Mazowieckim poprowadzili uczniowie: Maciej Grudzień, Wojciech Mistewicz, Filip Kosmala i Krystian Metera pod kierunkiem pana Karola Sieńkowskiego.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close