Warsztaty wielkanocne w przedszkolu!!!

Ola Pernach    18 marca 2016

“Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko, rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas, miłość do ludzi do przyrody w zielone każdy z wiosną gra, zima już poszła spać do morza lecz w naszym sercu radość trwa…”
Gdy wiosna zagościła już w naszym przedszkolu, zaczął się czas tworzenia świątecznych dekoracji. Właśnie z tej okazji 16 marca 2015 roku po raz drugi zaprosiliśmy rodziców do naszego przedszkola na Wielkanocne warsztaty plastyczne.
Rodzice z dziećmi z wielkim zaangażowaniem ozdabiali styropianowe jajka i kurczaki, baranki, tworzyli tradycyjne palmy wielkanocne z wykorzystaniem naturalnych materiałów, tj. bukszpan czy wierzbowe bazie. Rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość wykorzystania wszystkich dostępnych materiałów i stworzenia swoich wymarzonych prac.
Dziękujemy za obecność i pomoc w gromadzeniu materiałów do palmy wielkanocnej zaproszonym gościom: P. sołtys Wiesławie Gawrysiak i Pani z KGW z Cegłowa P.Zawadzkiej. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu na naszych warsztatach powstała tradycyjna palma z pięknymi kolorowymi kwiatami wykonanymi z bibuły, którą będzie można zobaczyć w Klubie Kulturalne Zacisze już w najbliższy piątek.
Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i niesamowicie twórczo. Wszystkim obecnym na warsztatach gościom, rodzicom i dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!