Warsztaty EuroWeek w Lądku-Zdrój

Karolina Kluczek    5 grudnia 2017

W dn. 30.11-4.12 grupa młodzieży ze szkoły podstawowej (klasy 7 i 5b) i gimnazjum (kl. 3a) pod opieką nauczycieli: p. Elżbiety Rawskiej i p. Karoliny Kluczek, wzięła udział w projekcie EuroWeek – Szkoła Liderów. Zajęcia odbywały się w malowniczo położonej miejscowości Lądek-Zdrój w woj. dolnośląskim, która powitała nas prawdziwie zimową aurą. Celem obozu było kształtowanie umiejętności komunikacji w języku angielskim oraz integracja międzykulturowa.

Warsztaty prowadzili wolontariusze z całego świata: Z Filipin, Indonezji, Peru, Ukrainy, Gruzji, Turcji, Ugandy oraz Chin. Uczniowie, wraz z towarzyszami ze szkoły w Ząbkach, brali aktywny udział we wszystkich zaproponowanych im zadaniach, wyśmienicie bawili się podczas gier oraz z uwagą słuchali opowieści o kulturze wielu krajów. Razem z wolontariuszami odwiedziliśmy także Bystrzycę Kłodzką i Kłodzko.

Młodzi prowadzący zajęcia podbili serca naszej młodzieży, która z wielkim żalem żegnała nowych przyjaciół obiecując, że wrócimy na EuroWeek za rok, gotowi na nowe wyzwania.