Warsztaty edukacyjne ,,Era Gutenberga – spotkanie z historią – warsztaty drukarskie”

Ewelina Walas    28 października 2015

Już po raz drugi w naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć Firmę Kalander, która zorganizowała nam warsztaty edukacyjne dla klas I-III. Tym razem aktywnie uczestniczyliśmy w warsztatach drukarskich  nawiązujących do czasów Wielkiego Mistrza Jana Gutenberga. Spotkanie składało się z 3 części. Na początku omówiliśmy krótko historię druku. Następnie udaliśmy się do zecerni – miejsca, w którym ręcznie złożyliśmy tekst przy użyciu czcionek. Potem przyszedł czas na wizytę w drukarni, gdzie znajdowała się prasa drukarska. W tym miejscu każdy uczestnik warsztatów samodzielnie wydrukował sobie certyfikat uczestnictwa w warsztatach. Na końcu udaliśmy się do stanowiska zwanego ilustratornią, gdzie przy pomocy kalki przygotowaliśmy ilustrację do księgi bardzo ciekawą techniką wymagająca kreatywnego myślenia. Uczniowie z warsztatów wyszli z przygotowanymi przez siebie pracami, ale również z uśmiechami na twarzach. Firma Kalander udowodniła po raz kolejny, że zdobywanie nowej wiedzy i doświadczeń może stać się ciekawą i niezwykłą przygodą.