Warsztaty edukacyjne ,,Era Gutenberga – spotkanie z historią – warsztaty drukarskie”

28 października 2015

- Ewelina Walas -

Już po raz drugi w naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć Firmę Kalander, która zorganizowała nam warsztaty edukacyjne dla klas I-III. Tym razem aktywnie uczestniczyliśmy w warsztatach drukarskich  nawiązujących do czasów Wielkiego Mistrza Jana Gutenberga. Spotkanie składało się z 3 części. Na początku omówiliśmy krótko historię druku. Następnie udaliśmy się do zecerni – miejsca, w którym ręcznie złożyliśmy tekst przy użyciu czcionek. Potem przyszedł czas na wizytę w drukarni, gdzie znajdowała się prasa drukarska. W tym miejscu każdy uczestnik warsztatów samodzielnie wydrukował sobie certyfikat uczestnictwa w warsztatach. Na końcu udaliśmy się do stanowiska zwanego ilustratornią, gdzie przy pomocy kalki przygotowaliśmy ilustrację do księgi bardzo ciekawą techniką wymagająca kreatywnego myślenia. Uczniowie z warsztatów wyszli z przygotowanymi przez siebie pracami, ale również z uśmiechami na twarzach. Firma Kalander udowodniła po raz kolejny, że zdobywanie nowej wiedzy i doświadczeń może stać się ciekawą i niezwykłą przygodą.

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close