Warszawskie Targi Książki

Anna Plaskowska    24 maja 2019

Warszawskie Targi Książki – spotkania

24 maja uczniowie klas 4a, 4c i 5c pod opieką Pani Anny Dudy, Bożeny Kramek, Magdaleny Lewińskiej i Anny Plaskowskiej wzięli udział w Warszawskich Targach Książki.

Na Stadionie Narodowym pojawiliśmy się jeszcze przed planowanymi warsztatami, aby rozejrzeć się wśród nowości wydawniczych. Szczególne zainteresowanie uczestników wycieczki wzbudziły książki akcji, fantastyka, poradniki, leksykony i encyklopedie – szczególnie te dotyczące świata zwierząt.

Zgłębianiu ciekawostek przyrodniczych sprzyjało pierwsze z zaplanowanych spotkań. Dorota Sumińska – z zawodu lekarz weterynarii, autoka książek o zwierzętach – wyjaśniała, dlaczego hipopotam jest gruby i dlaczego oczy kota świecą, zaś ilustratorka jej książek – Joanna Żero – rysowała zwierzęta szczególnie bliskie dzieciom.

W przerwie między spotkaniami odpoczywaliśmy na trybunach, przysłuchując się debacie „Mądrzy Cyfrowi” prowadzonej przez dziennikarską parę – Annę Dziewit-Meller i Marcina Mellera. Wprawdzie słyszeliśmy jedynie fragment dyskusji, ale podejmowane tematy dotyczące świata wartości i projektów społecznych z wykorzystaniem nowych technologii bardzo nas zainteresowały.

Kolejne spotkanie połączone zostało z warsztatami aktorskimi – nasi uczniowie za pomocą rzeźb, ożywionych obrazów i improwizowanych scenek przenieśli się w niesamowity świat z bestselllerowej serii „Magiczne Drzewo”. W spotkaniu uczestniczyć miał Pan Andrzej Maleszka, jednak nieoczekiwanie okazało się, że autor przybędzie dopiero w sobotę.

Książki o niezwykłym drzewie czekają więc jeszcze na podpisy.

Zaciekawienie uczniów, niewysłuchana do końca debata, niepojawienie się Pana Maleszki – osobiście uważam, że są to wyraźne znaki informujące … że w kolejnym roku trzeba ponownie wziąć udział w tym ciekawym wydarzeniu.

Anna Plaskowska