Warszawskie Targi Książki

24 maja 2019

- Anna Plaskowska -

Warszawskie Targi Książki – spotkania

24 maja uczniowie klas 4a, 4c i 5c pod opieką Pani Anny Dudy, Bożeny Kramek, Magdaleny Lewińskiej i Anny Plaskowskiej wzięli udział w Warszawskich Targach Książki.

Na Stadionie Narodowym pojawiliśmy się jeszcze przed planowanymi warsztatami, aby rozejrzeć się wśród nowości wydawniczych. Szczególne zainteresowanie uczestników wycieczki wzbudziły książki akcji, fantastyka, poradniki, leksykony i encyklopedie – szczególnie te dotyczące świata zwierząt.

Zgłębianiu ciekawostek przyrodniczych sprzyjało pierwsze z zaplanowanych spotkań. Dorota Sumińska – z zawodu lekarz weterynarii, autoka książek o zwierzętach – wyjaśniała, dlaczego hipopotam jest gruby i dlaczego oczy kota świecą, zaś ilustratorka jej książek – Joanna Żero – rysowała zwierzęta szczególnie bliskie dzieciom.

W przerwie między spotkaniami odpoczywaliśmy na trybunach, przysłuchując się debacie „Mądrzy Cyfrowi” prowadzonej przez dziennikarską parę – Annę Dziewit-Meller i Marcina Mellera. Wprawdzie słyszeliśmy jedynie fragment dyskusji, ale podejmowane tematy dotyczące świata wartości i projektów społecznych z wykorzystaniem nowych technologii bardzo nas zainteresowały.

Kolejne spotkanie połączone zostało z warsztatami aktorskimi – nasi uczniowie za pomocą rzeźb, ożywionych obrazów i improwizowanych scenek przenieśli się w niesamowity świat z bestselllerowej serii „Magiczne Drzewo”. W spotkaniu uczestniczyć miał Pan Andrzej Maleszka, jednak nieoczekiwanie okazało się, że autor przybędzie dopiero w sobotę.

Książki o niezwykłym drzewie czekają więc jeszcze na podpisy.

Zaciekawienie uczniów, niewysłuchana do końca debata, niepojawienie się Pana Maleszki – osobiście uważam, że są to wyraźne znaki informujące … że w kolejnym roku trzeba ponownie wziąć udział w tym ciekawym wydarzeniu.

Anna Plaskowska

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close