W tym roku szkolnym świetlica bierze udział w III edycji „Poznajemy zawody” międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Podczas realizacji Modułu I „Podróże małe i duże” w naszym bibliotecznym „kąciku chmurkowym” razem z chmurką Tosią przeczytaliśmy książkę pt. „10 niesamowitych przygód Neli”. Dzieci zapoznały się z zawodem reportera, jego cechami i atrybutami. Po przeczytaniu lektury zrealizowaliśmy wybrane zadania: uzupełniliśmy i pokolorowaliśmy Lekturnik oraz wykonaliśmy grę planszową pt. „Przygody Neli” związaną z treścią lektury, a następnie w nią zagraliśmy. Zaprojektowaliśmy i zrobiliśmy zakładki do książek. Zostaliśmy detektywami: otworzyliśmy biuro detektywistyczne i stworzyliśmy rysopis poszukiwanego. W grupach wykonaliśmy atrybuty reportera. Na koniec zorganizowaliśmy wywiad z przedstawicielem poznanego zawodu, do którego sumiennie się przygotowaliśmy oglądając telewizyjne wywiady z Nelą Małą Reporterką. W rolę reprezentanta danego zawodu wcielili się ochotnicy: Lukian i Sara. Dzieci bardzo polubiły naszą bohaterkę Nelę i świetnie się bawiły podczas realizacji Modułu I. To nie koniec naszych spotkań z chmurką Tosią. Przed nami Moduł II pt. „Naukowy zawrót głowy” z książką „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”…

Kategorie: Aktualności

Skip to content