W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

Dorota Kupska    18 grudnia 2017

W dniu 14 grudnia br, gościliśmy w przedszkolu przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Piaseczna. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej z zakresu edukacji regionalnej “Bliżej nas”.

Na początku spotkania Panie zaprezentowały własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Wyjaśniły dzieciom, że dawniej do dekoracji świątecznej wykorzystywane były naturalne materiały: szyszki, orzechy, suszone owoce. Głównym celem spotkania było wspólne wykonanie tradycyjnych ozdób świątecznych. Pomysłowość zaproszonych gości, jak również dzieci podczas zajęć plastycznych nie miała granic. Powstało wiele pięknych, niepowtarzalnych dekoracji m.in.: Mikołaje z wydmuszek, koszyczki na cukierki, różnego rodzaju bombki, łańcuchy. Wykonane ozdoby wyjątkowo wzbogaciły naszą przedszkolną choinkę.

Serdecznie dziękujemy Paniom za poświęcony czas, wspólną pracę i zabawę. Spotkanie to pozwoliło nam wszystkim przeżywać radosny nastrój oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.