W kuchni regionalnej

19 lutego 2018

- Dorota Kupska -

Dziś w przedszkolu gościliśmy przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Posiadał. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej z zakresu edukacji regionalnej “Bliżej nas”.

Głównym celem spotkania było wykonanie tradycyjnej potrawy “Sójki”. Przed przystąpieniem do pracy, Panie wyjaśniły dzieciom, jakie składniki będą potrzebne do wyrobu ciasta i przygotowania farszu. Następnie wszyscy z radością, pełni zapału przystąpili do przydzielonych zadań, pod bacznym okiem Pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Dzięki wspólnej pracy, wesołej atmosferze i przyjemnemu zapachowi unoszącemu się z kuchni, byliśmy przekonani, że nasze wypieki się udały.

Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Posiadał za wprowadzenie nas w tajniki kuchni regionalnej, poświęcony czas oraz świetną zabawę.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close