W krainie LEGO i nie tylko…

Ola Pernach    20 marca 2018

15 marca dzieci z grup 0a i 0b wraz z opiekunami wybrały się na niezwykłą wycieczkę do Warszawy. Na Stadionie Narodowym zachwyt wzbudziła niezwykła wystawa budowli z klocków LEGO zaś w Cinema City  w Promenadzie emocji dostarczył film „Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska”.

Klocki LEGO stały się zabawką kultową, sprawiającą wielką przyjemność i radość nawet dorosłym, nie mówiąc już o dzieciach. Aby spełniać marzenia i wzbudzać pozytywne uczucia w naszych przedszkolakach, wybraliśmy się na wycieczkę na wspomnianą już wystawę. Wiele radosnych uśmiechów i okrzyków pełnych zachwytu można było zaobserwować w trakcie tej niesamowitej podróży do krainy klocków LEGO.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla dziewczynek wielka makieta miasteczka Heartlake City z serii LEGO Friends, a dla chłopców LEGO Ninjago, Chima bądź Star Wars. Niezapomniane wrażenie wywarł na wszystkich długi na 11 metrów model Titanica, zrobiony oczywiście z klocków.

Następnie dzieci miały możliwość zabawy klockami w specjalnie do tego wyznaczonej strefie zabaw. Klocki, z których można zbudować dosłownie wszystko i które nie posiadają ograniczeń wiekowych, podbiły serca już wielu pokoleń, również i nasze.

W drugiej części wycieczki przenieśliśmy się do świata buntowniczej i zuchwałej Pszczółki Mai. Opowieść o Miodowych Igrzyskach w pszczelej stolicy to świetna lekcja o przyjaźni i współpracy.

Wypraw do stolicy dostarczyła dzieciom mnóstwo niezapomnianych wrażeń i dużo dobrej zabawy!