W czasie deszczu dzieci się…

swietlica    10 października 2017

Pogoda ostatnich tygodni nie napawa optymizmem, a słowa słynnej piosenki Kabaretu Starszych Panów głoszą, że w czasie deszczu dzieci się nudzą”, jednak nie w naszej świetlicy. 🙂 Tutaj smutna, jesienna pogoda jest tylko okazją do wspólnych, dających nam dużo radości zabaw, poznania nowych technik plastycznych, czy doskonalenia umiejętności wokalnych i języka migowego.

Każdego dnia staramy się wykorzystywać czas przed lekcjami i po lekcjach na rozwijanie naszych zdolności, pomysłowości, inwencji twórczej, fantazji i nieskończonej wyobraźni. Jesień to nie tylko deszcz i wiatr, ale głównie bogactwo przeróżnych darów, które chętnie wykorzystujemy podczas naszych codziennych zajęć. Dlatego też pierwsze tygodnie jesieni zaowocowały w powstanie licznych prac plastycznych o tematyce jesiennej („Jesienne drzewa”, „Jeżyki”, Sowy” i „Akwarium z kolorowych, jesiennych liści”), a także przygotowanie pysznej sałatki owocowej, której nikt nie potrafił się oprzeć.