VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Magdalena Sujak    4 października 2017

3 października obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki  Mnożenia.

Celem tego święta jest przypomnienie przez wszystkich tabliczki mnożenia.

W tym dniu każdy miał szanse spróbować swoich sił odpowiadając Komisji Egzaminacyjnej na pięć przykładów z tabliczki mnożenia. Uczestnik miał możliwość wyboru losów łatwiejszych (z zakresu 100) lub trudniejszych (z zakresu 500). Za 5 prawidłowo rozwiązanych działań odpowiadający uzyskiwał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Do egzaminu przystąpiło wielu uczniów, a także nauczycieli i pracowników szkoły. Z każdą przerwą przybywało Ekspertów. Najlepsi zdobyli po kilkanaście medali.

W podróż po szkole wyruszył także Patrol Egzaminacyjny, który sprawdził wiedzę z tabliczki mnożenia mniej śmiałych uczniów i pracowników szkoły.

Tego dnia nasi uczniowie grali w Tabliczkowe Domino, kolorowali Tabliczkowe Obrazki, pracowali w grupach nad rozwiązaniem Tabliczkowych Zagadek i Rebusów.

Mieli również niezwykłą przyjemność uczestniczenia w warsztatach, podczas których zgłębiali tajniki szybkiego liczenia na japońskim liczydle Soroban.   W tajniki szybkich obliczeń wprowadzali uczniów mistrzowie z Japonii