VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Orłowska Kamila    24 września 2016

Nasza Światowy Dzień Tabliczki Mnożeniaszkoła po raz kolejny uczestniczy w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 30 września 2016 r. pod hasłem:


Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Już w poniedziałek 26.09.16 ruszają przygotowania, podczas których dzieci i młodzież przypomną tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw na lekcjach matematyki i nie tylko.

Piątek 30.09.16 to dzień egzaminów. Chętni uczniowie i pracownicy szkoły będą mogli sprawdzić “tabliczkową wiedzę” w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach. Za udzielenie pozytywnych odpowiedzi uzyskają tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. W drogę po szkole wyruszy także Patrol Egzaminacyjny, który sprawdzi wiedzę nie tylko uczniów, ale także nauczycieli i innych pracowników szkoły, którzy nie zdobyli jeszcze tytułu Eksperta.

Tego dnia będziemy gościć w naszej szkole najszybciej liczących na świecie Japończyków, którzy zademonstrują szybkie mnożenie na japońskim liczydle.

Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!

Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy! Nauczycielki matematyki.