VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Orłowska Kamila    2 października 2016

30 września obchodziliśmy w naszej szkole VI Światowy Dzień Tabliczki  Mnożenia.

Celem tego święta jest przypomnienie przez wszystkich tabliczki mnożenia.

W tym dniu każdy miał szanse spróbować swoich sił odpowiadając Komisji Egzaminacyjnej na pięć przykładów z tabliczki mnożenia. Uczestnik miał możliwość wyboru losów łatwiejszych (z zakresu 100) lub trudniejszych (z zakresu 500). Za 5 prawidłowo rozwiązanych działań odpowiadający uzyskiwał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Do egzaminu przystąpiło wielu uczniów, a także nauczycieli i pracowników szkoły. Z każdą przerwą przybywało Ekspertów. Najlepsi zdobyli po kilkanaście medali.

W podróż po szkole wyruszył także Patrol Egzaminacyjny, który sprawdził wiedzę z tabliczki mnożenia mniej śmiałych uczniów i pracowników szkoły.

 

Tego dnia nasi uczniowie grali w Tabliczkowe Domino, kolorowali Tabliczkowe Obrazki, pracowali w grupach nad rozwiązaniem Tabliczkowych Zagadek i Rebusów. Mieli również niezwykłą przyjemność uczestniczenia w warsztatach, podczas których zgłębiali tajniki szybkiego liczenia na japońskim liczydle Soroban.