VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

02 października 2016

- Orłowska Kamila -

30 września obchodziliśmy w naszej szkole VI Światowy Dzień Tabliczki  Mnożenia.

Celem tego święta jest przypomnienie przez wszystkich tabliczki mnożenia.

W tym dniu każdy miał szanse spróbować swoich sił odpowiadając Komisji Egzaminacyjnej na pięć przykładów z tabliczki mnożenia. Uczestnik miał możliwość wyboru losów łatwiejszych (z zakresu 100) lub trudniejszych (z zakresu 500). Za 5 prawidłowo rozwiązanych działań odpowiadający uzyskiwał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Do egzaminu przystąpiło wielu uczniów, a także nauczycieli i pracowników szkoły. Z każdą przerwą przybywało Ekspertów. Najlepsi zdobyli po kilkanaście medali.

W podróż po szkole wyruszył także Patrol Egzaminacyjny, który sprawdził wiedzę z tabliczki mnożenia mniej śmiałych uczniów i pracowników szkoły.

 

Tego dnia nasi uczniowie grali w Tabliczkowe Domino, kolorowali Tabliczkowe Obrazki, pracowali w grupach nad rozwiązaniem Tabliczkowych Zagadek i Rebusów. Mieli również niezwykłą przyjemność uczestniczenia w warsztatach, podczas których zgłębiali tajniki szybkiego liczenia na japońskim liczydle Soroban.

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close